DETAYLI BİLGİ ALMAK VE DE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN

ALÜMİNYUM CEPHE SİSTEMLERİ

Alüminyum sistem pencerelerin, PVC’ye karşı hemen her konuda üstün olduğu bilinen bir gerçektir. En başta, alüminyum hammadde olarak tamamen çevre dostu yöntemler ile üretilir ve yüzde 95 oranında geri dönüşümlüdür. Alüminyum dünyada en çok bulunan madenlerdendir dolayısı ile ham maddesinin menşei açısından güvenlidir. Alüminyum profiller PVC profilleri gibi destek saçına ihtiyaç duymaz, statik açıdan PVC ile kıyaslanamayacak oranda büyük açıklıların geçilmesini sağlar. Alüminyum yüzeyi çizildiğinde bünyesinde bakteri barındırmaz, hastane, okul be konutlar için hijyen bir pencere malzemesidir. Kolay şekillendirilebildiğinden ve yeni kalıp yapım maliyeti PVC profile göre çok daha ucuz olduğundan mimarların birinci tercihidir.

Alüminyum kompozit levha kaplamalar binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş “yangına dayanıklı” tutuşmaz özellikli alüminyum kompozit levha ile yapılan kaplama çeşididir. Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır.

Alüminyum giydirme cephelerin mimaride farklı uygulama imkânları sunmasının sonucunda; otel, hastane, okul, alışverişmerkezi, çok katlı ofis yapılarında, prestij amaçlı yapılarda fonksiyonellik ve estetik gerekçelerle yaygın bir kullanım alanı bulmuştur.